משרד התובע של המחוז המזרחי במדינת ניו יורק הודיע כי Joseph Asmar, אזרח לבנוני שהואשם בכך שניסה להשתמש בקשריו עם ארגון החיזבאללה כדי להלבין כספי סחר בסמים, הודה ביום שישי האחרון (26.05.17) בביצוע עבירות של הלבנת הון.  

נזכיר, כי Asmar נעצר בפריז באוקטובר 2015 יחד עם אשת עסקים לבנונית בשם Iman Kobeissi (הידועה גם בתור “Iman Kobeissu” או “Iman Kobreissi-Ghadry”) לאחר מבצע עוקץ של הרשות האמריקאית לאכיפת חוקי הסמים (DEA). השניים נפגשו עם סוכן סמוי של ה- DEA שהתחזה לסוחר סמים, והציעו להלבין עבורו כספים הנובעים מסחר בסמים.

Joseph Asmar הציג עצמו בפני הסוכן הסמוי כעורך דין המקיים קשרים הדוקים עם בנקים ברחבי המזרח התיכון ואירופה, וטען כי ביכולתו להשתמש בקשרים אלה לצורך הלבנת כספי סמים. נוסף על כך,  Asmar הציע לסוכן הסמוי להשתמש בקשריו עם ארגון חיזבאללה על מנת לספק אבטחה למשלוחי סמים. Asmar ו- Kobeissi הסבירו כי הם יכולים לארגן נחיתה בטוחה באפריקה למטוסים עמוסים בקוקאין מדרום אמריקה, כנקודת מעבר לפני שהסמים יוברחו הלאה לארה"ב או לאירופה.

במהלך המבצע, סוכנים סמויים העבירו לשניים כ-400 אלף דולר, כביכול כספי סחר בסמים, כדי שאלה ילבינו אותו בחזרה לארה"ב בתמורת לעמלה. עוד נמסר בכתב האישום, כי הנאשמים קשרו קשר להלבין סכום כולל של 8 מיליון דולר, כביכול עבור ארגוני סחר בסמים בדרום ומרכז אמריקה. Asmar, שגזר דינו עדיין לא פורסם, עומד בפני עונש מאסר של עד 20 שנה. 

פורסם 28-05-2017