משרד המשפטים האמריקאי פרסם ביום חמישי האחרון (27.04.17) כי אזרח סינגפורי בשם Lim Yong Nam, הידוע גם בשם Steven Lim, נשפט ל-40 חודשי מאסר בגין מעורבותו בייצוא בלתי חוקי של ציוד טכנולוגי דו-שימושי מארה"ב לאיראן, שחלקו שימש מאוחר יותר להכנת פצצות בעיראק. 

ביוני 2010 הוגש כתב אישום נגד Lim ושותפיו בפרשה בבית משפט במחוז קולומביה בארה"ב, במסגרתו הואשמו במשלוחים לא חוקיים לאיראן של ציוד לשידור אותות רדיו (radio frequency modules) שאותו רכשו מחברה אמריקאית היושבת במינסוטה. לצד השימושים המסחריים של ציוד זה, הוא נשא יכולות הצפנה ואפשר שידור נתונים באופן אלחוטי לטווחים של 40 מייל. בשנים 2008-2009, חלק מהרכיבים הללו התגלו בעיראק ע"י הכוחות האמריקאים בפצצות מאולתרות שתוכננו להתפוצץ בשלט רחוק. 

במהלך המשפט, Lim הודה שהוא ואנשים נוספים רכשו 6,000 רכיבים מסוג זה וייצאו אותם באופן לא חוקי לאיראן דרך סינגפור, וזאת למרות שידעו שמדובר בהפרה של תקנות וחוקי הסנקציות על איראן. עוד נמסר, ש-Lim ושותפיו הציגו מצג שווא בפני היצרן האמריקאי ורשויות הממשל האמריקאי, וטענו כי סינגפור היא היעד הסופי של הציוד. 

Lim הוסגר לארה"ב ב-2016 מאינדונזיה, שם הוחזק במעצר מאז אוקטובר 2014. עפ"י הודעת משרד המשפטים, הוא יגורש מארה"ב לאחר שירצה את עונש המאסר שהוטל עליו.

פורסם 30-04-2017