רשות ני"ע האמריקאית (SEC) הודיעה ביום שישי האחרון (06.01.16) כי יצרנית המזון Mondelēz International, Inc וחברת הבת שלה Cadbury Limited הסכימו לשלם קנס בסך 13 מיליון דולר על מנת להסדיר אישומים בדבר הפרת חוק ה-FCPA, החוק האמריקאי למניעת שוחד של עובדי ציבור זרים. זאת, כתוצאה מתשלומים שביצעה חברת הבת של Cadbury בהודו במטרה להשיג רישיונות ממשלתיים להקמת מפעל שוקולד במדינה.

בפברואר 2010 רכשה חברת Mondelēz את Cadbury וחברות הבת שלה, לרבות Cadbury India Limited אשר מייצרת ומשווקת מוצרי שוקולד בהודו. באותה שנה שכרה Cadbury India את שירותיו של סוכן מקומי כדי שינהל עבורה מגעים עם פקידי ממשל הודים על מנת להשיג היתרים להקמת מפעל שוקולד בעיר  Baddi שבהודו.

בהודעת ה-SEC נמסר כי Cadbury India כשלה לתעד בספרי החברה את אופי השירותים שהעניק לה אותו יועץ, וכי לא הטמיעה בקרות נאותות לציות לחוק ה-FCPA בקרב חברת הבת שלה בהודו. כתוצאה מכך, נוצר סיכון שהכספים ששולמו לאותו סוכן (כ-90 אלף דולר) שימשו למטרות בלתי נאותות. עוד צוין, כי במסגרת ההסדר התחשבה ה-SEC בשיתוף הפעולה מצד Mondelēz ובפעולות שנקטה החברה לתיקון ההפרות.

פורסם 2017-01-10