משרד OFAC של משרד האוצר האמריקאי פרסם השבוע (20.12.16) הכרזות חדשות על 7 יחידים, 8 ישויות ו-2 כלי שיט, במסגרת הסנקציות המוטלות על גורמים המעורבים בכיבוש הרוסי של חצי האי קרים והסכסוך באוקראינה.   

שישה מהיחידים הנ"ל משמשים כנושאי משרה בישויות המוכרזות Bank Rossiya, ABR ו- Sobinbank. שמות היחידים הם: Kirill Kovalchuk; Dmitri Lebedev; Dmitri Mansurov; Mikhail Klishin; Oleg Minaev; ו- Mikhail Dedov .

יחיד נוסף שהוכרז הינו Yevgeniy Prigozhin, איש עסקים המקיים קשרים הדוקים עם משרד ההגנה הרוסי, אשר חתם על חוזה להקמת בסיס צבאי בסמוך לגבול בין רוסיה לאוקראינה.
נוסף על כך, הוכרזו 4 חברות בנייה ותחבורה שפועלות מטעם השלטונות הרוסיים באזור קרים:  Institut Stroiproekt, AO; Karst OOO; Crimean Railway; ו- Crimean Ports.

כמו כן, הוכרזו 4 ישויות אשר מספקות סיוע חומרי, פיננסי או טכנולוגי לחברת התובלה המוכרזת  OJSC Sovfracht. ישויות אלה הן: Transpetrochart Co Ltd; Trans-Flot JSC; Solid Ltd ו- LLC RusChemTrade.  

במקביל, הוכרזו כלי השיט “Marshal Zhukov”  ו-“Stalingrad” אשר פועלים במסגרת מערך תובלת הדלק של OJSC Sovfracht .

לצד ההכרזות החדשות, זוהו 26 חברות בת של הישויות הרוסיות המוכרזות Russian Agricultural Bank ו- Novatek . בהודעת OFAC צוין כי למרות שהישויות האמורות כבר נתונות לאותן הגבלות שהוטלו על חברות האם שלהן, פרטי הזיהוי הנוכחיים  יסייע לציבור לציית באופן יעיל יותר לסנקציות על חברות האם. לצפייה בפרטי הישויות הנ"ל לחצו כאן .

בנוסף, פורסם ע"י OFAC היתר כללי המאשר עסקאות מסוימות עם החברה הרוסית המוכרזת FAU Glavgosekspertiza Rossi.

פורסם 2016-12-22