ארגון ה-FATF פרסם לאחרונה (26.06.15) הצהרה מעודכנת בנושא מדינות בעלות ליקויים במשטר מניעת הלבנת הון ומימון טרור ומדינות בסיכון אשר אינן משתפות פעולה בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור ומהוות סיכון למערכות הפיננסיות.

המדינות המוגדרות כמדינות בסיכון משמעותי בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור הן:

איראן
צפון קוריאה

ארגון ה-FATF  מזכיר כי מדינות/טריטוריות אלו נחשבות בעלות סיכון ממשי בכל הקשור למניעת הלבנת הון ומימון טרור והארגון ממליץ למדינות החברות ולמדינות נוספות להנחות את המוסדות הפיננסיים לתת תשומת לב מיוחדת לעסקאות, העברות או חשבונות הקשורים למדינות אלו.

המדינות המוגדרות כמדינות בעלות ליקויים מהותיים הן מדינות בהן נמצאו ליקויים במשטר מניעת הלבנת הון ומימון טרור, בכל הקשור לחקיקה, פיקוח ואכיפה, אשר לא התקדמו התקדמות מספקת בתיקון הליקויים או שלא התחייבו בפני הארגון לתקן ולשפר את המצב הקיים.

מדינות אלו הן:

אלג'יריה
מיאנמר

לגבי מדינות אלו ממליץ ארגון ה-FATF כי המדינות החברות ינקטו צעדים מתאימים להערכת הסיכונים בפעולה מול מדינות אלו.

בהשוואה להצהרה הקודמת בנושא ע"י ארגון ה-FATF ניתן לראות כי למעשה בהצהרה הנוכחית מסיר הארגון את שמה של אקוודור מרשימת המדינות בעלות ליקויים מהותיים.

במקביל, פורסמה הצהרה מסכמת לתוצאות ישיבת ועידת התכנון של ארגון ה-FATF  אשר התכנסה ב-24-26.6.15. במסגרת ההצהרה המסכמת שיבח ארגון ה-FATF את התקדמותה המשמעותית של אינדונזיה בתיקון ליקויים בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור. כתוצאה מכך, מצהיר הארגון כי אינדונזיה אינה במעקב יותר ע"י ארגון ה-FATF.


פורסם